• Pinyin Nedir?
Pinyin basit bir tanımla Çince karakterlerinin latin harflerle yazılmasıdır.


  • Çince Tonlar Nelerdir? Neden Önemlidir?

Çince tonlamalı bir dildir.Anlamı farklılaştırmak için aynı kelime farklı bir tonda söylenebilir.Bu tonlar konuşmalara farklı lezzet katar fakat şunu belirtmeliyim kelimeler yanlış tonda vurgulandığı zaman veya tonları vurgulamadan konuşulduğu zaman yanlış anlamlara yol açar.Mandarin de 4 ton artı nötr ton vardır.

  • Nötr Ton Nedir?
ilk 4 tona kıyasla daha kısa süreli ve üzerinde vurgu yapmadan okunan tonlardır.


  • Tonlarla İlgili Bilinmesi Gereken Kurallar Nelerdir?
Birden fazla karakterli kelimeleri okurken kelime değişimlerin de tonlar farklı okunması gerekebilir.Biliyorum ki çince karakterleri seslendirirken yamuluyorsunuz,büzülüyorsunuz.Ne kadar komik durumda olduğunuzu hayal edebiliyorum.Ama bu kurallar işinizi kolaylaştıracak ve telaffuzunu geliştirecek kurallardır.


  • Çince Öğrenmek Zor mudur?
Dünyada yüz milyonlar çinceyi yabancı dil olarak öğrenmeye çalışıyor ve bu yüz milyonlarca kişi de bu dile sizin gibi önyargılara ve yanlış kanılara sahip.Bu blogda bu önyargılara son vermeye ve Çince'nin de herhangi bir dilden daha zor olmadığını göstermeye çalışacağım.


  • Çince Mandarin Nasıl Öğrenilir?
Eğer Çince Mandarin öğrenmeye yeni başladıysanız,kendiniz mi öğrenmeniz gerektiğine veya çince kursu yada hocası mı bulsanız daha iyi olacağına karar veremiyorsanız,yeni başlayanlara yardımcı olması için kullanabileceği harika bir çince öğrenme yolu var.

Bu Yöntemi Öğrenmek İçin Buraya Tıklayınız.

  • Çince Kafa Karışıklığına Sebep Olan Telafuzlar Var Mıdır?
Bu makalede çincede pinyin sayesinde kelimelerin telaffuzlarını çalışırken yapılan hatalara ve zorluklara değindim.Çince'de kelimeleri telaffuz ederken ana dili çince olmayanlara bayağı kafa karışıklığına sebep olan ama aslında bayağı farklı sesler vardır.

Mandarin Diyarı Designed by Templateism.com Copyright © 2017

Tema resimleri hdoddema tarafından tasarlanmıştır. Blogger tarafından desteklenmektedir.