Merhaba ben Taha Aydın,

Mandarin Rehberi'nde tek yazarım ve Hong Kong'da yasiyorum. Business Administration son sınıf öğrencisiyim. 2 yıldır Çince konusunda kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Edindiğim tecrübeyi sizinle paylaşmayı amaçlıyorum. Şimdilik basitleştirilmiş çince'de kendimi geliştirsemde, bunu başardıktan sonra geleneksel çince'de kendimi geliştirmek istiyorum.

Bugün eriyen avrupa ekonomisiyle birlikte asya ekonomisinin yükselmesi, asya dillerine olan önemi dahada artırdı. Simdiye kadar ingilizcemle yaşadığım bu ülkede birazda çocukluktan çıktıktan sonra ne kadar önemli bir dil ve iş avantajları sağladığını anladım.

Benim gördüğüm kadarıyla Türkiye'de çinceye dair çok fazla kaynak ve kurs olmaması beni bu bloğu yazma fikri verdi. Yinede bu dillerle ilgilenen azımsanmayacak sayıda çok insan var. Sadece bu değil, Çin'de okuyan ve bu dille hayatini geçindirmeye çalisan bir çok insan ve ögrenci var.

Ne Amaçlamaktayım?

Öncelikle yukarıdaki sloganda dediği gibi çince öğrenmek isteyenler ve kendini bu dilde geliştirmek isteyenler için ücretsiz kaynak oluşturmayı amaçlamaktayım. Sadece Çince öğrenmek isteyenler için değil, kendimi geliştirmek için de bu bloğu tutuyorum.

Asya kültürüne ilgisi olanlar için özellikle Çin kültürüne ilgisi olanlar için paylaşımlar yapmayı amaçlıyorum.

Çin'de yaşadımı, gördüğümü, gezdiğimi yazmayı, kendi günlüğümü yazmayı amaçlamaktayım.

Buralarda tatil yapmak isteyen türkler için gezilecek yerleri yazmayı amaçlamaktayım.

Çin'den ithalat yapan iş adamlarımız için, Çin pazarına girmek isteyen işadamlarımız için, 
Çin'den ürün tedariği yapan işadamlarımıza yardımcı olmayı ve burada ticaret yapan türkler ile bu işadamlarımız arasında bağlantı olmayı ve yardım etmeyi amaçlamaktayım.

Çin'den dünya gündemine oturmuş haberler paylaşıp, Çin gündeminden haberdar etmeyi amaçlamaktayım.

Buralarda okumak isteyen türkler için, dil öğrenmek isteyen türkler için yazılar yazıp okulları tanıtmayı amaçlamaktayım.

Burada yaşayacak türkler için ve özellikle aileler için Çin hayatına daha kolay alışmaları için bilgilendirici yazılar yazmayı amaçlamaktayım.

Çince'de Kendimi Geliştirmem Bana Ne Kazandırdı?

Sadece benim sınıfımda bu dili öğrenmek isteyen insanlara bakarsak dünyanın 4 bir yanından insanlar tanıdım.Yani çok güzel insanlar tanıdım.

Bir dil bir insan sözünün ne kadar doğru olduğunu anladım.

Bana daha iyi iş imkanlarına vesile oldu. (Şimdilik bu daha gerçekleşmemiş olsada öyle umuyorum😀)

Uçak seyahatlerinde tanıştığım insanlardan iş teklifleri aldım. İş hayatında bir şeyler başarmak isteyen insanlar tanıdım.Birçok işadamının kartlarını topladım.

Havaalanlarında kendi memleketimdenmiş gibi insanlarla kaynaşmamı sağladı.

Bu dili bildiğime hala inanamayan insanlar tanıdım.

Yukarıda yazdığım gibi Çin'den ürün tedariği yapan işadamlarımız ve Çin'deki işadamlarımız arasında ticari ilişkiye vesile olmamı sağladı.

Bana Ulaşın

Bana burada yazdığım herhangi konuyla ilgili soru sormak için aşağıdaki mail adresimi kullanabilir veya sağ üst köşedeki sosyal medya hesaplarından da ulaşabilirsiniz.Ya da yukarıdaki iletişim sekmesinden de bana mesaj atabilirsiniz.


Mandarin Diyarı Designed by Templateism.com Copyright © 2017

Tema resimleri hdoddema tarafından tasarlanmıştır. Blogger tarafından desteklenmektedir.