Weibo'nun İkinci Çeyrek Büyümesi Tahminlerin Üzerinde GerçekleştiÇin'in Twitter benzeri sosyal medya uygulaması olan Weibo  ikinci çeyrek net karının 734 milyon ABD doları olduğunu ve yüzde 184'lük bir artış gösterdiğini açıkladı.

Seyreltilmiş hisse başına kazanç, geçen yılın aynı döneminde 0.12 ABD $ olanına kıyasla 0,33 ABD doları idi. Analistlerin tahminlerini inceleyen Bloomberg anketine dayanarak 65,9 milyon ABD doları net gelir elde etmesi pazar beklentisini aştı.

Şirket, aktif aylık kullanıcı sayısının artmasıyla çeyreklik kazancının % 72 artarak 253 milyon ABD Doları'na yükseldiğini açıkladı.

Şirketin açıklamalarında Weibo'nun CEO'su Gaofei Wang, "İşletmemizde büyük bir ivme kazanmaya devam ediyoruz" dedi.

KOBİ'lerin, kilit hesapların ve reklam harici olmayan bölümlerin gelirleri güçlü bir büyüme gösterdi; şirketin kârı ve kullanıcı tabanı yeni seviyelere ulaştı.

Şirketin aylık aktif kullanıcıları Haziran ayında 361 milyona ulaştı ve yıllık % 28 artış kaydetti. Bunların yüzde 92'si mobil kullanıcılardan oluşuyordu.

Gao, şirketin Weibo Hikayeleri gibi çekici özellikleri başlatmaya ve Weibo'nun sosyal ve viral doğasını artırmak için KOL'leri, ünlüleri ve diğer etkileyenler çekmeye odaklanmaya devam edeceğini söyledi.

Güçlü sonuçlara dayanan sosyal medya platformu, üçüncü çeyrek gelirinin 290 milyon ABD doları ila 300 milyon ABD doları arasında olacağını öngördü.

Yalnızca bir gün önce platform, Temmuz ayında kuralları ihlal eden toplam 118.000 siyaset ilanı engellediği veya silindiğini açıkladı.

İnternet portal devi Sina Corp, Nisan 2014'te Nasdaq'da devredilen Weibo'nun hissedarlığını üstlendi.

Çarşamba günü borsadaki açılış törenine kıyasla Weibo hisseleri % 3.6 düşüşle $ 82.69 'a düştü.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Mandarin Diyarı Designed by Templateism.com Copyright © 2017

Tema resimleri hdoddema tarafından tasarlanmıştır. Blogger tarafından desteklenmektedir.