Soğuk Savaş 2 (2016) - IMDB 6.7


2016 yapımı olan bu film Çin'in metropollerinden biri olan Hong Kong'ta geçiyor. Türü polisiye olan bu film sürükleyiciliğiyle ve zekice olayların işlenişiyle bir dakika bile bilgisayarınızın ekranından ayrılayamayacaksınız.

Filmin konusu ise şöyle ; Aaron Kwok, polis şefi olmuştur. Ancak yolunda giden hayatı, karısı ve kızının kaçırılmasıyla alt üst olur. Onları kurtarabilmek için artık emekliye ayrılmış eski rakibi Waise Lee'den (Tony Ka Fai Leung) mesleğe geri dönüp kendisine yardımcı olmasını isteyecektir.

Tabiki 2016 yapımı olduğu için ben direk bunu izledim ve izledikten sonra 2. film olduğunu anladım. Bu yüzden ben Aaron Kwok'un polis şefi olma sürecini bilmiyorum. Kesinlikle izlemenizi tavsiye ettiğim bu yapımı siz 1. filmiyle izlemeye başlamanızı öneririm.

Filmin ise IMDB puanı 6.7 dir. Benim filme verdiğim puan ise 9. Sanırım polisiye ve aksiyon filmleri sevmemden dolayı biraz puanını bol tuttum. Hele ki birde sürükleyici film ise tadından yenmez. Bir The Bourne serisi değil ama yine de izleyebileceğiniz çok zevkli bir film.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Mandarin Diyarı Designed by Templateism.com Copyright © 2017

Tema resimleri hdoddema tarafından tasarlanmıştır. Blogger tarafından desteklenmektedir.