Hong Kong Yapımı - Chungking Express - IMDB 8.2


Filmde 2 hikaye vardır. 2 hikayede de bir polis memurunun aşk hikayeleri anlatılmaktadır. Filmde her duyguyu yaşayacak olmanızın yanında yer yer gözünüzün dolmasını sağlayan, bazende yüzünüzde tebessüm belirten, film bitiminde ise ağlatan ve içinde buruk bir tat bırakan etkileyici bir film.

Filmin müzikleri ise efsane . Film bittiğinde bile kulaklarınızda çınlayacak. Karakterler bir şekilde yaşadıkları mekanla duygusal bağ kurarlar. Yaşamı boyunca Batı dünyasından yoğun şekilde etkilendiğini dile getiren yönetmen bunu Chungking Express'e oldukça iyi yansıtmıştır.

Film Hong Kong'da geçmektedir. Chungking Mansion Hong Kong'da genelde hintlilerin çalıştığı restaurantların olduğu, elektronik eşyalar satan yerlerin olduğu ve ucuza kalacak bir yer bulabileceğiniz küçük bir işhanıdır aslında. Filmde adını buradan alır. 

Filmde konuşulan dil genelde kantoncadır. Kantonca, Çin'de konuşulan Çince'den yani Mandarinden farklı olarak Çin'in güneyinde ve Hong Kong'da konuşulur.

Imdb puanı 8.2 olan bu filme benim puanım 9'dur. Filmi izlemenizi tavsiye ederim. Film eski olunca bulabildiğim en kaliteli fragman bu oldu.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Mandarin Diyarı Designed by Templateism.com Copyright © 2017

Tema resimleri hdoddema tarafından tasarlanmıştır. Blogger tarafından desteklenmektedir.