Çin Silahından Uçağına Tüm Gücünü Dünyaya GösterdiSavunma Bakanlığına göre pazar günü yapılan geçit töreninde HKO'nun 90'ıncı doğum gününü kutlamak için kullanılan ordu silahlarının neredeyse yarısı ilk kez sergilendi ve hepsi yerli yapımı.

Geçitten göze batanlar şunlar:

DF-31AG füzesi

Yolda hareket edebilir DF-31 serisi esas olarak nükleer savaş başlıkları sağlamak için tasarlanmış kıtalararası balistik bir füzedir.

Geçit töreninde gösterilen varyantın tahminen 11.000 km'lik bir menzili var ve Amerika'nın yanı sıra Avrupa kıtasının da çoğuna ulaşabiliyor.


Hayatta kalma kabiliyeti, arazi dışı fırlatma tekniği ile geliştirildi ve bağımsız olarak hedef alınabilen ve füze savunma sistemine nüfuz edebilme olasılığı yüksek olan beş savaş başlığını taşıyabilecek kapasiteye sahip olduğu düşünülüyor.

Chengdu J-20 Savaş Uçağı

Çin'in en gelişmiş gizli savaş uçağı Mart ayında hizmete girdi ve uçağın üçü geçit töreninde sergilendi.

Chengdu Havacılık Şirketi tarafından tasarlanan ikiz motorlu bu uçaklar daha uzun menzile sahip ve ABD F-22 veya F-35'ten daha fazla yakıt ve silah taşıyabiliyor. Bununla birlikte, Çin menşeli WS-15 motorlarının Batı motorlarından daha kalitesiz olduğu düşünülmektedir.

Shenyang J-16 Savaş Uçağı

Geçitten önce J-16 hiçbir zaman halka gösterilmedi. Shenyang Aircraft Corporation tarafından geliştirilen bu araç, Rusya'nın Sukhoi-30MKK'sının modifikasyonu olan J-11B üzerine geliştirilmiştir.

Savaş gemisi için tasarlanmış ve gemilere görsel menzilin ötesinde saldırabilecek görüş füzeleri taşıyacak.

Xian Y-20 kargo uçağı

Çin'in ilk ve en büyük ev yapımı askeri uçağı olan Y-20 2016 yılında piyasaya sürüldü. 66 tonluk yükle, geçit töreni sırasında da gösterilen Çin'in en güçlü ZTZ-99A tankını taşıyabilecek.

Xian Aircraft Industrial Corporation, uçağın geliştirilmesini hızlandırmak ve maliyetleri düşürmek için 3D baskı teknolojisini kullandı.

HQ-22 ve HQ-9B hava savunma füzeleri

HQ-22 ilk önce 2016 yılında ortaya çıkmış ve kullanılmayan HQ-2 hava savunma sistemi için ucuz bir yedektir.
HQ-9B, Rusya'nın S-300 füzesine benzeyen HQ-9'un modifikasyonu olan bu füze. savaş uçaklarını, helikopterleri, dronları ve cruise füzelerini hedef alabilir.

ASN-301 drone sistemi

İsrail modeli insansız hava araçlarını temel alan ve radar sistemlerini bulmak ve hedef almak için tasarlanmıştır. Drone yaklaşık 220 km / s'lik bir üst hızı vardır ve dört saat süreyle havada kalabilir. Uzaktan 228km'ye kadar sekiz radar sistemini hedefleyebilir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Mandarin Diyarı Designed by Templateism.com Copyright © 2017

Tema resimleri hdoddema tarafından tasarlanmıştır. Blogger tarafından desteklenmektedir.